۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن
English
صفحه اصلی
1396/10/05 با حضور معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان طبس همايش طبسي هاي مقيم تهران برگزار گرديد
با حضور معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان طبس همايش طبسي هاي مقيم تهران برگزار گرديد
به گزارش روابط عمومي معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان طبس، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان طبس در نشست طبسي هاي مقيم تهران گفت:علايق شخصي و سياسي خود را رها كنيم و به توسعه طبس بپردازيم.

سيد مهدي طلائي مقدم گفت: طبس به عنوان بزرگترين شهرستان كشور داراي پتانسيل هاي زيادي است كه بايد بهترين استفاده از اين ظرفيت ها داشته باشيم.
وي به سند چشم انداز شهرستان در افق 1404 اشاره كرد و خواست تا همه در راستاي رسيدن به اهداف اين سند همكاري كنند.
طلائي گفت: موضوعي كه بايد به صورت ويژه به ان توجه كنيم منابع انساني است.
موضوع ديگري كه معاون استاندار و فرماندار ويژه طبس به آن پرداخت تبديل اين شهرستان به قطب درماني منطقه بود و با گلايه از انتقال تجهيزات و پرسنل بيمارستان قديم به بيمارستان جديد گفت: بايد در بيمارستان جديد نيرو و تجهيزات جديد استفاده مي شد و بيمارستان قبلي هم حفظ ميشد كه در اين زمينه قول هاي خوبي گرفته ايم كه پيگيريم اجرايي شود.
وي با بيان اينكه يك دست صدا ندارد گفت: توسعه با كار يك يا دو نفر ميسر نمي شود و همه همشهريان در تمام زمينه ها فارغ از هر ديدگاه سياسي بايد كمك كنند.
وي با اشاره به سخن آيت الله هاشمي كه گفته است: طبس بايد عسلويه دوم ايران باشد گفت: اكنون به اين مرحله رسيده ايم و طبس عسلويه زغالسنگ كشور است.
طلائي با اشاره به افزايش قيمت زغالسنگ گفت: بايد به سمت صادرات زغالسنگ پيش برويم و در آينده شاهد راه اندازي كارخانه كك و نيروگاه حرارتي خواهيم بود.
وي گفت: طبس نياز به تحول دارد بايد علايق شخصي و سياسي خود را رها كنيم و به توسعه طبس بپردازيم و هركس در هر نهاد و ارگاني ارتباطاتي دارد معرفي كند و همكاري كند.
امري كاظمي عضو شوراي ژئو پارك هاي كشور نيز در اين همايش گفت: با يك سفر به طبس متوجه شدم چرا توريست ها با يك سفر به طبس آنرا رها نمي كنند.
ژئوپارك استفاده بهينه از تمامي ظرفيت ها و پتانسيل هاي منطقه است و طبس با توجه به منابع خدادي كه دارد بهترين گزينه براي ژئوپارك است.
سال آينده بحث ثبت ملي طبس را به نتيجه مي رسانيم و در سال 1400 جهاني شدن طبس را جشن خواهيم گرفت و آن موقع خواهد بود كه تمام دنيا در سايت يونسكو خواهند توانست به اطلاعات طبس دسترسي داشته باشند. و بعد از كيش طبس اولين نقطه ايران است كه جهاني مي شود.
امام جمعه طبس نيز گفت: طبسي ها در هركجاي كشور كه باشند مي توانند منشا اثر براي عمران و آبادي طبس باشند.
حجت الاسلام والمسلمين مهاجريان گفت: نيروهاي طبسي كارامدي كه هستند بايد ساماندهي شده و از آنها براي توسعه شهرستان استفاده كرد.
وي گفت: قبلا در زمان تقسيم خراسان بزرگ گفته ام كه طبس شايستگي مركز استان شدن را دارد و در زماني كه بحث انتقال مراكز اداري تهران به نقطه اي ديگر مطرح بود نيز نامه نوشتم كه طبس ظرفيت لازم براي اينكار را دارد.
مهندس محمد حسن پيوندي نيز در اين همايش با بيان اينكه مهندس طلائي در طبس فراتر از يك فرماندار فعاليت دارد و تاكنون در طبس همچين فرمانداري نداشته ايم ادامه داد: زغالسنگ در طبس نقش چاهاي نفت خوزستان را ايفا مي كند با ياد كردن از مهندس شكيبي از تلاش هاي وي در توسعه شهرستان تقدير كرد.
وي گفت: آب در طبس بسيار حياتي است كه بايد در مصرف آن برنامه ريزي كرد و يكي از راه ها استفاده از اسپليتر بجاي كولرهاي ابي است به گونه اي كه آب خروجي اسپليتر به منزل ها برگردد كه دولت بايد در اين زمينه كمك كند.
وي به جلسه با سردار علايي مديرعامل آسمان اشاره كرد و گفت: در اين جلسه با مشكلي مواجه شديم كه علايي از همكاران خود خواست با عابدزاده تماس گرفته و در خصوص همكاري وي در فرودگاه مهرآباد براي حل مشكل سوال كند كه در تماس تلفني عابدزاده گفت شما براي طبس پرواز بگذاريد ما جانمان را مي دهيم كه من ارتباط مهندس عابدزاده با طبس را نمي دانم اما اين نشان از ظرفيت ها و پتانسيل طبس دارد.
رئيس شوراي اسلامي شهر طبس نيز گفت: آثار باستاني و تاريخي طبس جذب كننده گردشگران و تنوع گياهي طبس نيز بسيار خوب است اما ظرفيت اصلي طبس نيروي انساني و نخبگان آن است.
محمود اميني افزود: رشد خوبي در طبس اتفاق افتاده است منتهي بايد بستر لازم براي اين توسعه فراهم شود كه يكي از آنها آب است و ديگري جاده هاي ارتباطي طبس است و بايد طبس را با هويت تاريخي ان ببينيم كه سبب شده اين شهرستان مورد توجه قرار گيرد هرچند در زلزله سال 57 صدمه ديديم در اين زمينه ولي از قول شهردارطبس مي گويم براي سرمايه گذاران در اين زمينه در طبس فرش قرمز پهن مي كنيم.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 89
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal