۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن
English
صفحه اصلی
1397/04/17 نشست خبري معاون استاندار و فرماندار ويژه با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان طبس
نشست خبري معاون استاندار و فرماندار ويژه با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان طبس

به گزارش روابط عمومي معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان طبس، نشست خبري معاون استاندار و فرماندار ويژه با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان طبس برگزار گرديد.

عناوين خبري اين نشست:

 

-        دلالان اخلالگر در بازار مسكن طبس پيگرد قانوني ميشوند

معاون استاندار و فرماندار ويژه طبس گفت: دلالها و واسطه هاي كه با معاملات صوري باعث افزايش بي رويه قيمت مسكن در طبس هستند پيگرد قانوني ميشوند و تا كنون 5 نفر شناسايي شدند كه هر كدام از 10 تا 100 قطعه زمين دارند.

سيدمهدي طلائي مقدم پنجشنبه شب در نشست خبري با اشاره به تشكيل جلسه شوراي تامين و كميته نظارت بر قيمت ها و شوراي مسكن در رابطه با افزايش قيمت مسكن افزود: مقرر شد نيروي انتظامي گزارش كامل اين اخلالگران را به دادستان بدهد تا برخورد قانوني شود.

وي ادامه داد: همچنين در جلسه مذكور مقرر شد مسئولين راه و شهرسازي نظارت كامل بر قيمت ها داشته باشند و مسئولين صنعت، معدن و تجارت مرتب بنگاههاي املاك را بازديد و اخلالگران را با همكاري نيروي انتظامي شناسايي كنند.

فرماندار ويژه طبس گفت: بخش ديگري كه باعث افزايش قيمت مي شود كم لطفي هايي است كه از طرف دريافت كنندگان زمين از دولت انجام ميشود.

وي افزود: اين افراد با زميني كه از دولت دريافت كردند بدون برگ واگذاري، بدون ساخت و ساز و بي آنكه تعهداتشان را انجام دهند و پايان كار و سند بگيرند، آن را به فروش ميرسانند كه خلاف قانون است.

طلائي مقدم اظهار داشت: بر اساس مصوبه شوراي تامين و شوراي مسكن شهرستان اگر گزارش آن به راه و شهرسازي برسد، از واگذاري اين اراضي جلوگيري مي كنيم.

وي افزود: كساني هم كه از اين افراد خريداري مي كنند بايد دقت داشته باشند كه بر اساس چه سند و مدركي آن زمين را خريداري مي كنند.

 

-        روحيات مردم و دولتمردان مي تواند طبس را به سوي توسعه سوق دهد.

 معاون استاندار و فرماندار ويژه با تبريك روز قلم بيان كرد: در موضوعات مختلف خبرنگاران با رصد و انعكاس به موقع خيلي به ما كمك كردند و مواردي بوده كه در سطح اجتماع مطرح بوده و ما بي اطلاع بوديم با طرح موضوعات در رسانه ها مطلع شديم و پيگيري كرديم.

طلائي مقدم افزود: فضايي كه امروز در ادارات شهرستان و مردم طبس شاهد آن هستيم روحيات بي نظيري است كه مي تواند شهرستان را به سمت توسعه سوق دهد.

وي با بيان اين كه برخي از حاشيه ها وجود دارد و برخي ساختگي است افزود: لازمه شناخت حاشيه ساختگي و غير آن، داشتن اطلاعات دقيق از موضوع است و با داشتن اطلاعات صحيح تصميم گيري در مقابل آن درست خواهد بود.

معاون استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: حاشيه و اختلاف نظر هر جايي وجود دارد اما اگر بخواهيم خيلي به حاشيه ها بپردازيم از اصل مطلب دور خواهيم شد و تاكنون هم سعي كردم تا جايي كه ميشود از حاشيه ها پرهيز كنيم.

 

-        مشكل كارخانجات سيمان و كانسرام مديريتي است

فرماندار ويژه طبس درباره دو واحد صنعتي سيمان و كانسرام طبس كه تعطيل شده است گفت: جلسات متعددي با صاحبان اين دو واحد برگزار كرديم كه موضوع تسهيلات را مطرح كردند، براي تسهيلات مصوبه كارگروه براي آنها گرفتيم و استاندار نيز در اين زمينه همراهي كردند اما مديران اين واحدها گفتند ضمانت نداريم.

وي ادامه داد: نماينده مردم در مجلس ورود كردند و بانك نيز قانع شد كه با سفته وام بدهد اما باز هم قبول نكردند، پاسخ آنها اين بود كه سياست ما اين شده است كه تسهيلات نگيريم و خودمان تامين نقدينگي كنيم و شركت فلات را در بورس برديم و مجوز گرفتيم كه افزايش سرمايه دهيم.

وي افزود: در مصوبه مجمع و هيات مديره آورده اند كه 3 ميليارد تومان افزايش نقدينگي را براي فعال كردن سيمان و به ويژه كانسرام بگذارند و نويد دادند كه تا آخر مرداد كانسرام راه اندازي مي شود.

طلائي مقدم گفت: اين قول از طرف ما نيست و عين مطالب را منتقل مي كنيم چون اين شركت بدقولي هاي بسياري كرده است اما اميدواريم اين اتفاق بيفتد.

وي در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد امكان خلع يد مديران كارخانه سيمان توسط دولت گفت: ما در مورد سيمان كاملا موافق خلع يد هستيم و آمادگي داريم ورود كنيم اما متولي كار صنعت، معدن و تجارت است.

 

-        پيش گرم هاي كارخانه كك طبس روشن شده است

سيد مهدي طلائي مقدم در مورد كارخانه كك سازي طبس گفت: اگر كوره اين كارخانه روشن شود تا 30 سال آينده نبايد خاموش شود در غير اين صورت تمام كوره تخريب ميشود.

معاون استاندار و فرماندار ويژه طبس تصريح كرد: اكنون نمي توانيم كوره را روشن كنيم چرا كه براي تامين خوراك اين واحد صنعتي نگران هستيم.

وي با بيان اين كه پروژهاي نيمه تمام را به هيچ عنوان افتتاح نخواهيم كرد افزود: به مدير جديد اين مجموعه صنعتي گفتيم اول ايمني و سلامت كارگر را انجام دهيد و بر اساس آخرين گزارش دريافتي موارد ايمني را تكميل كردند.

طلائي مقدم گفت: با توجه به تجهيزات كارخانه كك بايد زغالسنگي مصرف شود كه عيار فسفر و گوگرد آن زير يك باشد كه عيار زغالسنگ طبس مطابق آن نيست.

وي افزود: بنابراين زغال آن بايد ساير مناطق و عمدتا از خارج كشور تامين شود و براي استفاده در كك با زغال طبس مخلوط شود.

وي اظهار داشت: مديرعامل صندوق بازنشستگي فولاد و شركت زغالسنگ پروده طبس قول تامين 150 هزار تن زغال براي اين مجموعه را دادند، پيش گرم هاي كارخانه كك طبس روشن شده و اميدواريم در 6 ماه اول امسال شاهد راه اندازي كك باشيم.

 

-        شبكه داخلي گازرساني ديهوك در حال انجام است

معاون استاندار و فرماندار ويژه طبس در خصوص گازرساني به ديهوك گفت: موضوع CNG عملياتي و مجوز گازبرداشت آن در استان مطرح شد و شبكه داخلي آن در حال انجام است.

وي با بيان اينكه زمستان امسال مردم ديهوك گازدار خواهند شد افزود: با حمايت مديرعامل جديد شركت گاز استان، شركت گاز ايران پذيرفت كه خط انتقال براي ديهوك انجام شود اما اگر آن را شروع مي كرديم تا دو سال ديگر نيز گاز به ديهوك نميرسيد.

وي گفت: شبكه داخلي چه خط انتقال باشد چه CNG تفاوتي ندارد، بنابراين قرار شد شركت گاز CNG را راه بيندازد و مردم را گازدار كنند و خط انتقال نيز در مصوبات هيات مديره است.

طلائي مقدم گفت: به محض اينكه خط انتقال به ديهوك برسد CNG آن را براي استفاده در ساير نقاط كشور منتقل خواهند كرد.

 

-        خط انتقال آب از نيروگاه به طبس انجام ميشود

سيد مهدي طلائي مقدم درباره تامين آب طبس گفت: يكي از برنامه هاي كوتاه مدت در سال گذشته تجهيز چاه بود كه به شبكه آب وصل شد و از ديگر پروژه هاي كوتاه مدت خط انتقال آب از نيروگاه به طبس به مبلغ 30 ميليارد تومان ابلاغ به استان شد كه مناقصه آن در حال برگزاري است و تامين اعتبار شده، وزارت نيرو تصويب كرده و طي دو ماه آينده پروژه آغاز ميشود.

معاون استاندار و فرماندار ويژه طبس بيان كرد: سايز لوله ها به نحوي پيش بيني شده كه براي خط انتقال از دشت مركزي به طبس يا از سرچشمه هاي كارون، بتوان از همين خط لوله فعلي استفاده شود.

وي در مورد پروژه آب هاي ژرف گفت: بحث مطالعاتي اين پروژه بين سه استان است، مشاور پروژه مطالعات را آغاز كرده اما هنوز گزارش اين مطالعات را نداده است.

 

-        تنها 500 ميليون تومان از سهم دو درصد به طبس پرداخت شد/در سفر اخير مهندس عسكري پرداخت 5 ميلياردو 400 ميليون تومان طلب شهرستان مربوط به قبل واگذاري با تهاتر بدهي  شركت ايميدرو و شركت زغال سنگ مورد توافق قرار گرفت.

سيد مهدي طلائي مقدم در مورد سهم دو درصد معادن براي عمران و آباداني شهرستان گفت: طبق مصوبه دولت دو درصد از محل عوايد فروش از معادن دولتي براي عمران و آباداني شهرستاني كه معدن در آن فعال است بايد پرداخت شود.

معاون استاندار خراسان جنوبي افزود: تا پيش از واگذاري معدن زغالسنگ طبس به بخش خصوصي اين مبلغ پرداخت ميشد اما پس از واگذاري متوقف شد كه مسئولان آن زمان مي توانستند در توافقي هنگام واگذاري به بخش خصوصي در سال 1393 اين سهم را قائل شوند اما اين كار صورت نگرفت.

وي گفت: تا پيش از خصوصي سازي معدن زغالسنگ مبلغ 500 ميليون تومان از سهم دو درصد به طبس پرداخت شده و پنج ميليارد و 400 ميليون تومان مربوط به قبل از خصوصي سازي پرداخت نشده است كه توافقاتي براي پرداخت آن با صندوق بازنشستگي فولاد و شركت زغالسنگ طبس انجام شده است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 51
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal