۱۴۰۲ سه شنبه ۴ مهر
English
صفحه اصلی
1401/02/22 دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم در تلاش است
دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم در تلاش است
استاندار خراسان جنوبی گفت: دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم در تلاش است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در دومین جلسه شورای اداری استان در سال جاری خاطرنشان کرد: دولت با اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها، درصدد است معیشت و اقتصاد مردم را بهبود ببخشد.
وی تأکید کرد: وظیفه همه ما تبیین درست و واقعی طرح و اجرای دقیق آن است.
استاندار با بیان این که اقناع سازی افکار عمومی، وظیفه همه ماست، متذکر شد: همه باید با ارائه دلایل و ضرورت های اجرای این طرح و پیامدهای نامطلوب عدم اجرای آن را به اطلاع عموم مردم برسانیم.
قناعت ادامه داد: در بحث اقناع افکار عمومی همه حوزه ها، جراید، صاحبان نظر، نخبگان و ...باید به میدان بیایند.
وی تصریح نمود: با توجه به این که اجرای این طرح برای نظام بسیار حیاتی و مهم است، اقناع سازی و روشنگری در این زمینه، از مصادیق جهاد تبیین می باشد.
استاندار بر هم افزایی دستگاه ها در اجرای این طرح تأکید کرد و گفت: سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت در خط مقدم این جبهه قرار دارند و امورات با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی دنبال می شود.
قناعت با اشاره به این که سخنگوی طرح در استان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری است، متذکر شد: همه مکلفیم در مورد دلایل و ضرورت های اجرای طرح صحبت کنیم.
وی با تأکید بر این که همزمان با ارائه توضیحات لازم از ناحیه رئیس جمهور، یارانه های 300 هزار و 400 هزار تومانی به حساب مردم واریز شده ، اظهار داشت: قیمت نان ، دارو و بنزین هیچ تغییری نمی کند .
به گفته وی؛ با نصب کارتخوان هوشمند در نانوایی ها، به محض کشیدن کارت توسط مشتری، یارانه از حساب دولت به حساب نانوا واریز می شود.
استاندار با تأکید بر این که هر تغییری با مقاومت همراه است، گفت: بخشی از این مقاومت که به خاطر نگرانی هاست، کاملاً طبیعی می باشد اما بخشی هم به جهت تلاش دلالان و واسطه ها که منجر به تشویش مردم می شود، غیر طبیعی است و باید مدیریت شود.
قناعت ادامه داد: در ابتدای شروع به کار دولت که تورم 40 درصدی را شاهد بودیم، پیش بینی بر این بود که این تورم به 60 درصد برسد اما خوشبختانه با کاهش مواجه بوده و به 35 درصد رسیده است.
وی تأکید کرد: با توجه به انتفاع عمومی طرح، باید همه دست به دست هم بدهیم و با هم افزایی و تعامل به اجرای موفق طرح در خراسان جنوبی کمک کنیم.
تعداد بازدید:29
تعداد بازدید: 1915
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal