۱۴۰۲ چهارشنبه ۲ فروردين
English
صفحه اصلی
1401/12/10 مسئولان مرتبط بازار به طور مستقیم در دسترس مردم باشند و شماره تماس بدون واسطه بدهند
مسئولان مرتبط بازار به طور مستقیم در دسترس مردم باشند و شماره تماس بدون واسطه بدهند
بازار باید رقابتی شود تا قیمت های کذایی بشکند/ امر به معروف و نهی از منکر فریضه ای برای همه سطوح دینی؛ فرهنگی و اقتصادی است
امام جمعه طبس در ابتدای جلسه ضمن قدردانی از توجه دولت سیزدهم به موضوع مهم امر به معروف و نهی از منکر گفت: این فریضه بر اساس روایات و احادیث یک واجب بسیار بزرگ است که با اجرای درست آن، مشکلات و نابسمانی از جامعه رخت برمی بندد و روزی و مال حلال می شود و پس از بررسی وضعیت موجود به این نتیجه خواهیم رسید که از مهم امر به معروف و نهی از منکر غفلت کرده ایم و احساس مسئولیت در برابر سلامت و امنیت و عفت جامعه کمتر بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی به سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت: مومنین جامعه و مردم متعهد از وضعیت حجاب و عفاف در سفرها و تورهای گردشگری ابراز نگرانی می کنند که البته همه افراد جامعه در این موضوع مسئول هستند و مسئولان و مقامات قضایی هم باید براساس موازین قانونی و اوامر رهبر معظم انقلاب از آمران به معروف و نهی از منکر حمایت محکم و قانونی داشته باشند.
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان از سرهنگ فاضل مریمی فرمانده انتظامی طبس و همکاران ایشان برای برخورد شایسته با موضوعات منکراتی و انحرافات قدردانی کرد و گفت: مهندس رحیمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس علیرغم آن که فردی عمرانی است اما در مدیریت هم شایسته و متخصص است که این وضعیت مورد رضایت مردم نیز هست و در مراجعات خود به ما از ایشان قدردانی می کنند و البته از شهردار و اعضای شورای اسلامی هم برای تلاش عمومی و همراهی با ستاد امر به معروف قدردانی می کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدی دغدغه سرهنک علی خبازی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس و همکاران وی تاکید کرد: وضعیت تنظیم بازار و رعایت عدالت در فروش و مراقبت از مردم در شرایط معیشتی و اقتصادی فعلی از مهم ترین وظایف مسئولان است و بویژه در ایام نوروز باید بیشتر مراقبت شود که البته یکی از راهکارهای شکستن قیمت های کذایی در بازار ایجاد شرایط رقابت و شکستن انحصار است و قطعا اولویت با اصناف محلی طبس می باشد و اگر در تعادل قیمت همراهی کنند باید مورد حمایت قرار گیرند.
وی افزود: به همان اندازه که امنیت و آرامش جامعه مهم است و نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی و قضایی در حفظ آن خوش درخشیده اند اما امنیت اخلاقی هم یکی از مهمترین اصول جامعه است که باید مورد توجه قرار گرفته و با دقت اجرایی شود و نباید اجازه داد که اشخاصی از بیرون بیایند و آرامش و اصول دینی و فرهنگی مردم دارالمومنین طبس را زیر سوال ببرند و می بایست قانون مقابله با کشف حجاب با جدیت و محکم اجرایی شود.
 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: پخش اذان از همه مساجد و مراکز فرهنگی موجب رونق نمازهای جماعت و فرهنگ سازی شایسته و البته نشان دادن اعتقادات و باورهای مذهبی منطقه می شود و گردشگر هم متوجه می شود که در این شهرستان مذهبی حضور دارد.
مهندس علی اکبر رحیمی تاکید کرد: برخورد قانونی بعنوان آخرین اهرم در امر به معروف و نهی از منکر باشد و سعی کنید در عین لطافت و مهربانیاین فریضه را پیاده سازی کنید و خانم های محجبه سعی کنند در اجتماع باشند و آنقدر این حجاب شایسته را به نمایش بگذارند که چهره حقیقی شهرستان دارالمومنین طبس محرز گردد.
وی افزود: مسئولان مرتبط دنبال تقویت گروه های مذهبی شاد و فرهنگ ساز اسلامی باشند و به ترویج شادی حلال مصمم باشند و برای توسعه نشاط اجتماعی برنامه ریزی کنند و اجازه ندهید برخی بتوانند القاء ناامیدی کنند و جامعه و محیط اجتماعی را شاد ببینند.
مهندس رحیمی ضمن اعلام حمایت از فروشندگان منصف؛ گفت: برای ایجاد بسترهای فروش مناسب میوه و تره بار اقدامات و همکاری هایی شده که برپایی فروشگاه آقای باانصاف در جوار مسجد جامع نمونه ای از آن است و با همکاری شهرداری درحال اجرای یک مورد مشابه هستیم تا بازار میوه کنترل شود.
وی ضمن گلایه از انتشار مطالب ناامید کننده در فضای مجازی گفت: در کنار برخورد مسئولان با گرانفروشی؛ سعی شود گرانفروشان هم به مردم معرفی کنند تا هم فرد تنبیه شود و هم مردم به سمت ارزان فروش و کاسب منصف بروند که البته نقش نظارتی متولیان امر بسیار مهم است که اگر ضعفی در نظارت مشاهده شود؛ به طور جدی برخورد می شود.
نماینده عالی دولت تاکید کرد: رییس صنعت و معدن و تجارت شهرستان طبس و سایر متولیان از جمله اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در چند روز مانده تا نوروز 1402 چند عصر و شب را در محل اداره خود حضور پیدا کنند و اعلام عمومی کنند که مردم بدانند اگر به فروشگاهی مراجعه کردند و خدماتی دریافت کردند که گران بود؛ بلافاصله به تلفن مستقیم مدیر مربوطه اعلام نمایند و بلافاصله هم برخورد شود.
تعداد بازدید: 199
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal